Euro mobilní domy CZ   Euro mobilné domy SK  
NONSTOP INFOLINE
+420 734 567 888
info@euro-mobilnidomy.cz

OTVÁRACIA DOBA
Pondelok08:00-16:30
Utorok08:00-16:30
Streda08:00-16:30
Štvrtok08:00-16:30
Piatok08:00-16:30
Sobota09:00-16:30
Nedeľapo tel.domluvě
Mimo otváraciu dobu je možné
si návštevu dohodnúť telefonicky.MIMOŘÁDNÉ LETNÍ SLEVY
AŽ 4.500 EUR

 

Časté otázky

Aké su typy mobilného bývania, ktoré ponúka Vaša spoločnosť?

Mobilné domy môžeme triediť do dvoch kategórii a to u nás známy mobilný dom (mobile home či Mobilheim) a mobilné chatky (Chalets).

Aký je rozdiel medzi mobilným domom (mobil house, Mobilheim) a mobilnou chatkou (Chalets)?

Rozdiel je v materiáli. Mobilný dom je z plechu alebo plastu a veľmi pripomína karavan, kdežto mobilná chatka je z dreva či kvalitného plastu, vo väčšine prípadov zateplená a určená aj k zimnému pobytu. Je na nerozoznanie od bežnej chaty, ale má tú výhodu, že je mobilná.

Sú vaše domy zateplené pre tepelne podmienky v SR?

Väčšina mobilných domov nie je zateplená pre tepelné podmienky SR. Ak je tedy váš mobilný dom určený k celoročnému užívani je dobré ho zatepliť. Možnou alternatívou sú mobilné chatky, ktoré sú vo viac ako 90% zateplené pre naše podmíenky.

Môžem technicky spojiť viac mobilnych domov do jedného celistvého celku?

Áno, možno to, ale mobilné domy nie sú koncipované ako stavebnica. Každý dom má svoje sociálne zariadenie a kuchynskú linku.

Existujú však aj iné typy mobilných domov, ktoré sú od výroby tvorené z viacerých komponentov. Nie každý sa uspokojí s veľkosťou ponúkaných mobilných domov a má záujem o priestrannejší dom, preto v takýchto prípadoch dodávame mobilné domy, ktoré sú spojené z dvoch a viace mobilných domov do tvaru „L“ alebo „U“.

Môžem si zobrať hypotéku na kúpu mobilného domu?

Bohužiaľ to nie je možné, podľa zákona je mobilný dom vec hnuteľna, čo zamedzuje možnosť použiť hypotéku. Je však mnoho ďalších spôsobov, ako zabezpečiť financie na kúpu. Napríklad bezúčelná pôžička od banky, americká hypotéka.

Ak si kúpim mobilny dom, ktorý nie je zateplený pre podmienky v SR môžem ho dodatočne zatepliť?

Samozrejme, zateplenie je možné vždy dorobiť a to svojpomocne, alebo sme Vám ho v rámci našich služieb schopni zatepliť my.

Potrebujem mať stavebné povolenie, ak chcem umiestniť mobilny dom na svoj pozemok?

Nie, mobilny dom nemá číslo popisné a nejedná sa o nehnuteľnosť, preto nie je nutné vybavenie stavebného povolenia.

So stavebnými úradmi je ale občas veľmi ťažké rokovanie a niektoré vyžadujú ohlásenie o umiestnení stavby. Je to ale individuálne úrad o úradu. Stavebný zákon nepozná pojem „mobilný dom“.

Premýšľam nad tým, že si kúpim niekoľko mobilných domov, ktoré nechám spojiť a budem ich využívať ako sídlo firmy. Je to možné?

Ako sme už vyššie uviedli, mobilný dom možno veľmi dobre upravovať na mieru požiadaviek jednotlivých klientov . V prípade nákupu mobilného domu firmou možno využiť daňových odpočtov DPH.

Ako rýchlo môžem začať bývať od kúpy mobilného domu?

Mobilný dom Vám zadarmo dopravíme k Vášmu pozemku a ihneď môžete začať bývať.

Mám vybraný dom, ale nenašiel som ho v ponuke predajcov v SR, ak by som Vám dal fotky a požiadavky, dokázali by ste mi dodať ten istý, alebo jemu podobný?

Áno, ak máte vybraný mobilný dom, ale nenašli ste ho v našej ponuke, radi Vám ho objednáme a dodáme. Výhodou je aj to, že k takému domčeku dostanete zľavu 20.000 sk. Všetko samozrejme zaistíme zmluvou a garanciou u dodávateľa.